Puntualitat de Rodalies
Quants trens arriben a l'hora, línia a línia i estació a estació. Ho calcula aquesta web amb el temps real de Renfe, que desa cada minut des del 20 d'octubre: Renfe no publica aquestes xifres.
32%
dels trens van arribar puntuals els últims 7 dies
Puntual: amb menys de 5 minuts de retard al final del recorregut. −4 punts respecte a la setmana anterior.
- retard mitjà
- 5,8 min
- trens cancel·lats
- 211
- trens seguits
- 5243
Per línies
Des del 20 d'octubre, de la pitjor a la millor. Les ratlletes marquen el 75 % i el 90 %.
-
R13
2%
Lleida – Vinaixa2 de 105 puntuals
7,8 min de mitjana -
R14
2%
La Plana-Picamoixons – Tarragona1 de 44 puntuals
9,3 min de mitjana -
R17
5%
Salou-Port Aventura – Barcelona-Estació de França4 de 76 puntuals
6,0 min de mitjana -
R16
9%
Tortosa – Barcelona-Estació de França24 de 253 puntuals
9,7 min de mitjana · 2 cancel. -
R15
10%
Reus – Torredembarra39 de 401 puntuals
8,2 min de mitjana · 4 cancel. -
R2S
16%
Sant Vicenç de Calders – Barcelona-Estació de França288 de 1781 puntuals
6,6 min de mitjana · 51 cancel. -
R2N
22%
Maçanet-Massanes – Aeroport205 de 936 puntuals
5,2 min de mitjana · 10 cancel. -
R2
22%
Maçanet-Massanes – Sant Vicenç de Calders93 de 416 puntuals
7,5 min de mitjana · 44 cancel. -
R11
24%
Figueres – Barcelona-Sants134 de 551 puntuals
4,9 min de mitjana · 13 cancel. -
RL4
28%
Terrassa Estació del Nord – Lleida34 de 123 puntuals
7,5 min de mitjana -
R8
30%
Granollers Centre – Martorell Central125 de 415 puntuals
4,4 min de mitjana · 4 cancel. -
R1
42%
Molins de Rei – Maçanet-Massanes892 de 2138 puntuals
4,1 min de mitjana · 82 cancel. -
R4
47%
Manresa – Sant Vicenç de Calders845 de 1808 puntuals
4,9 min de mitjana · 76 cancel. -
R3
51%
Ripoll – La Garriga219 de 429 puntuals
4,3 min de mitjana · 9 cancel. -
RG1
59%
Maçanet-Massanes – Figueres77 de 131 puntuals
2,6 min de mitjana · 3 cancel. -
R7
76%
Barcelona-Fabra i Puig – Cerdanyola-Universitat502 de 664 puntuals
0,7 min de mitjana · 39 cancel.
Dia a dia
Percentatge de trens puntuals cada dia (les ratlles del fons marquen el 25, el 50 i el 75 %). El pitjor dia va ser el dimarts 27 d'octubre: només va arribar puntual el 24 % dels trens.
-
32
dt
20 dimarts 20 d'octubre: 32 % · 589 trens -
35
dc
21 dimecres 21 d'octubre: 35 % · 768 trens -
31
dj
22 dijous 22 d'octubre: 31 % · 891 trens -
34
dv
23 divendres 23 d'octubre: 34 % · 893 trens -
48
ds
24 dissabte 24 d'octubre: 48 % · 666 trens -
46
dg
25 diumenge 25 d'octubre: 46 % · 668 trens -
30
dl
26 dilluns 26 d'octubre: 30 % · 891 trens -
24
dt
27 dimarts 27 d'octubre: 24 % · 856 trens -
29
dc
28 dimecres 28 d'octubre: 29 % · 855 trens -
30
dj
29 dijous 29 d'octubre: 30 % · 410 trens -
31
dv
30 divendres 30 d'octubre: 31 % · 893 trens -
42
ds
31 dissabte 31 d'octubre: 42 % · 668 trens -
40
dg
1 diumenge 1 de novembre: 40 % · 670 trens -
28
dl
2 dilluns 2 de novembre: 28 % · 891 trens
Veure les dades en una taula
| Dia | Puntuals | Trens | Retard mitjà | Cancel·lats |
|---|---|---|---|---|
| dilluns 2 de novembre | 28 % | 891 | 5,9 min | 91 |
| diumenge 1 de novembre | 40 % | 670 | 4,6 min | 26 |
| dissabte 31 d'octubre | 42 % | 668 | 4,4 min | 6 |
| divendres 30 d'octubre | 31 % | 893 | 5,7 min | 22 |
| dijous 29 d'octubre | 30 % | 410 | 10,7 min | 23 |
| dimecres 28 d'octubre | 29 % | 855 | 5,4 min | 10 |
| dimarts 27 d'octubre | 24 % | 856 | 6,4 min | 33 |
| dilluns 26 d'octubre | 30 % | 891 | 6,1 min | 39 |
| diumenge 25 d'octubre | 46 % | 668 | 3,7 min | 7 |
| dissabte 24 d'octubre | 48 % | 666 | 3,7 min | 2 |
| divendres 23 d'octubre | 34 % | 893 | 4,9 min | 19 |
| dijous 22 d'octubre | 31 % | 891 | 5,2 min | 23 |
| dimecres 21 d'octubre | 35 % | 768 | 4,9 min | 16 |
| dimarts 20 d'octubre | 32 % | 589 | 4,1 min | 20 |
Estacions on els trens arriben amb més retard
Percentatge de trens que arriben a cada estació amb 5 minuts o més de retard (des del 20 d'octubre; estacions amb almenys 150 trens).
- Reus 91 % tard · 18,9 min de mitjana
- Barcelona Estació de França 89 % tard · 17,0 min de mitjana
- Maçanet-Massanes 82 % tard · 13,3 min de mitjana
- Girona 80 % tard · 12,7 min de mitjana
- Sils 80 % tard · 12,9 min de mitjana
- Garraf 79 % tard · 11,8 min de mitjana
- Tarragona 79 % tard · 15,2 min de mitjana
- Castelldefels 78 % tard · 11,8 min de mitjana
- Platja de Castelldefels 77 % tard · 11,3 min de mitjana
- Figueres 77 % tard · 12,1 min de mitjana
- Sitges 77 % tard · 11,2 min de mitjana
- Viladecans 77 % tard · 11,9 min de mitjana
- Caldes de Malavella 76 % tard · 12,1 min de mitjana
- Riudellots 72 % tard · 11,2 min de mitjana
- Fornells de la Selva 72 % tard · 11,2 min de mitjana
Les més puntuals
- Sant Martí de Centelles 24 % tard · 4,2 min de mitjana
- Sant Sadurní d'Anoia 27 % tard · 3,9 min de mitjana
- Lavern-Subirats 28 % tard · 4,0 min de mitjana
- La Granada 28 % tard · 4,6 min de mitjana
- El Vendrell 29 % tard · 4,6 min de mitjana
- Centelles 29 % tard · 3,9 min de mitjana
- Balenyà-Els Hostalets 29 % tard · 3,6 min de mitjana
- Torelló 30 % tard · 4,1 min de mitjana
- Figaró 31 % tard · 4,7 min de mitjana
- L'Arboç 31 % tard · 4,8 min de mitjana
Com es mesura
Cada minut, aquesta web desa el retard i la propera parada de tots els trens de Rodalies que dona Renfe al seu temps real (dades obertes). Un tren compta com a puntual si l'últim retard que se li va veure, en acabar el recorregut, és de menys de 5 minuts.
Per a cada estació es fa servir el retard que portava el tren just abans d'arribar-hi. El retard mitjà és la mitjana de tots els retards observats durant el recorregut.
Els cancel·lats són els que Renfe marca així; els que desapareixen del temps real sense avís no compten, i al voltant d'un terç dels trens de l'horari no apareixen mai al temps real de Renfe. Les xifres són dels trens que sí que hi apareixen, així que poden no coincidir amb les oficials.
Dades fins al 2 de novembre. S'actualitza cada dia.